Koncert-"Żywioły ukryte w dźwiękach"

Koncert Żywioły ukryte w dźwiękach 001

 Koncert Żywioły ukryte w dźwiękach 002

 Koncert Żywioły ukryte w dźwiękach 003

 Koncert kameralny 001

16 marca 2017 r. o godz. 16.00, w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem odbył się koncert kameralny Żywioły ukryte w dźwiękach. W scenerii jednej z jedenastu wyjątkowych przestrzeni jakie tworzą oddziały Muzeum Tatrzańskiego wystąpili: Maciej Mazur (skrzypce), Piotr Augustyn (altówka) i Klaudia Syjud (fortepian). W wykonaniu artystów można było usłyszeć Walc-scherzo op. 34 P. Czajkowskiego na skrzypce i fortepian, Sarkazmy op. 17 S. Prokofiewa na fortepian oraz 7 fantazji op. 57 R. Fuchsa na skrzypce, altówkę i fortepian.

Koncert cieszył się szerokim zainteresowaniem zarówno publiczności jak i mediów. Na kameralne, muzyczne spotkanie licznie przybyli stali słuchacze, turyści, grupa młodzieży z Łącka oraz pracownicy Galerii na czele z Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego - Anną Wende-Surmiak. Obecność ekipy Telewizji Podhale zaowocowała reportażem z koncertu, który potwierdza fakt, iż współpraca artystów Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku z Muzeum Tatrzańskim nie po raz pierwszy pozostawia jak najlepsze wrażenie, a muzycy są „rozpoznawalni” i chętnie zapraszani udziału w kolejnych wydarzeniach artystycznych.

Spotkanie prowadziła Agata Stojewska, która i tym razem przypomniała, iż w dziesiątym roku działalności Szkoły, całe grono osób związanych z tą instytucją stawia sobie coraz wyższe wymagania. Podkreśliła, iż Dyrektor dr hab. Stanisław Strączek, jako osoba doświadczona na polu koncertowym szczególnie dba o to, aby nie tylko proces dydaktyczny szkoły, którą prowadzi był na jak najwyższym poziomie, ale również o to, aby muzycy-pedagodzy mieli możliwość dzielenia się ze społecznością swoją wrażliwością i profesjonalizmem. Za ten profesjonalizm i otwarcie na inne dziedziny sztuki podziękowała pani Anna Wende-Surmiak. Jak zauważyła, łąccy artyści nie po raz pierwszy koncertują w Muzeum Tatrzańskim, zaś kolejne spotkanie z nimi pozostanie w pamięci jako wartość, niedosyt, żywioły ukryte w dźwiękach

Agata Stojewska