Koncert -"Idzie jesieńw zakopiańskiej Atmie

Koncert Idzie jesień w zakopiańskiej Atmie 002

 

Koncert Idzie jesień w zakopiańskiej Atmie 001

 

Rok szkolny 2016/2017 jest czasem szczególnym – zarówno dla uczniów szkoły jak i  wszystkich osób związanych z tą wyjątkową instytucją kultury. W tym roku bowiem, mija 10 lat odkąd Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku rozpoczęła i z sukcesami prowadzi swoją działalność edukacyjną. Na tę okoliczność zaplanowano szereg znaczących wydarzeń artystycznych, m.in. koncerty w wykonaniu uczniów, a także pedagogów – jak zawsze wedle zasady, iż tzw. kultura wysoka powinna objawiać się wszędzie, jednak szczególnie miło doświadczać jej w miejscach wyjątkowych. Do takich z pewnością należy Atma

28 września 2016 roku, liczna grupa uczniów wraz z nauczycielami wyjechała do Zakopanego na koncert muzyki kameralnej zatytułowany Idzie jesień. W godzinach przedpołudniowych, młodzież wzięła udział w muzealnych zajęciach edukacyjnych na temat Kim byli Harnasie – opowieść muzyczna. Po długich spacerach wypełniających czas przed koncertem, wszyscy ponownie udali się do Muzeum Karola Szymanowskiego.

O godz. 16.00 w willi Atma wystąpili: Maciej Mazur (skrzypce), Piotr Augustyn (altówka) i Klaudia Syjud (fortepian). Na program koncertu złożyły się utwory takie jak Romans andaluzyjski Pablo de Sarasatego, 3 Walce na fortepian op. 34 Fryderyka Chopina oraz Trio fortepianowe nr 1, op. 37 Ignaza Lachnera. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała muzyków gromko jak zawsze, bowiem to nie pierwszy i – mamy nadzieję – nie ostatni koncert nauczycieli szkoły w zakopiańskim oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie.

Prowadząca spotkanie Agata Stojewska, w imieniu dyrektora Szkoły Muzycznej I st. w Łącku dr. hab. Stanisława Strączka podziękowała Pani Kierownik Atmy Agnieszce Gąsienicy-Giewont za dotychczasową współpracę i zaproszenie do koncertowania w Muzeum. Wrześniowy wieczór muzyczny zatytułowany Idzie jesień „koncertowo” wpisał się w jubileusz 10-lecia Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, otwierając obchody jubileuszu tej łąckiej perełki kultury na terenie Małopolski.

Agata Stojewska