Koncert " Komnata dźwiękiem utkana"

KONCERT KOMNATA 002

KONCERT KOMNATA 003

KONCERT KOMNATA 001

  25 kwietnia 2017 r, słonecznym popołudniem na Zamku Królewskim w Niepołomicach otwarła się na sztukę Komnata Akustyczna. To w niej gościli melomani spragnieni muzyki kameralnej, jaka złożyła się na koncert pt. Komnata dźwiękiem utkana. Wystąpiła flecistka Wioletta Strączek oraz pianistka Klaudia Syjud. W programie koncertu znalazły się utwory kompozytorów takich jak Franz Doppler (Fantaisie Pastorale Honogroise op. 26), Karol Szymanowski (Etiudy op. 33), George Enescu (Cantabile et Presto) i Robert Muczyński (Sonata na flet i fortepian op. 14). Koncert prowadziła Agata Stojewska.

 W roku jubileuszu 10-lecia Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, był to kolejny z cyklu comiesięcznych koncertów, odbywających się w wyjątkowych miejscach. Goszcząca po raz pierwszy na Zamku Królewskim młodzież z łąckiej szkoły muzycznej, mogła nie tylko podziwiać wnętrza tej wyjątkowej perły architektury, ale też wsłuchać się w ciepłą barwę fletu, która w połączeniu z dźwiękami fortepianu stworzyła niebanalną atmosferę - daleką od codzienności, bliższą duchowości…

Już w czerwcu młodzi artyści z Łącka planują powrócić na Zamek, aby na jego dziedzińcu, w ramach 26. Dni Niepołomic zaprezentować bogaty repertuar Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej I stopnia, prowadzonej pod batutą Krzysztofa Madziara.

A. Stojewska