Zakopiański "Poranek muzyczny" w Okszy

Zakopiański Poranek muzyczny w Okszy 001

 

Zakopiański Poranek muzyczny w Okszy 002

Zakopiański Poranek muzyczny w Okszy 003

 Poranek Muzyczny Zakopane 26.01.2017 2

26 stycznia 2017 r. o godz. 11.00, odbył się kolejny wyjątkowy koncert muzyki solowej i kameralnej Poranek muzyczny w wykonaniu artystów – nauczycieli SM I stopnia w Łącku. Muzycy po raz pierwszy mieli przyjemność koncertowania w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza w Zakopanem (jednym z oddziałów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego), jednocześnie promując szkołę w dziesiątą rocznicę jej działalności.

W programie koncertu znalazła się muzyka na instrumenty solo: Suita wiolonczelowa nr 1, BWV 1007 J. S. Bacha, którą w transkrypcji na saksofon altowy wykonał Arkadiusz Baran oraz Kaprys op. 1, nr 7 na skrzypce solo N. Paganiniego, który zagrał Maciej Mazur.
Jak przystało na muzykę „o poranku”, w dźwiękach nie zabrakło słońca i rytmów tanecznych jakie zabrzmiały w drugiej części spotkania. Duet saksofonowo – gitarowy: Arkadiusz Baran (sax sopranowy) i Piotr Hnatkiewicz (gitara) pokłonił się słuchaczom nastrojową Pawaną op. 50 Gabriela Faur
é, a następie przybliżył świat muzyki współczesnej wykonując utwory twórców takich jak Ceslo Machado (Pe de Moleque) i Máximo Diego Pujol (San Telmo – III cz. z suity Buenos Aires).

Poranek muzyczny, którego współorganizatorem była Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, cieszył się zainteresowaniem szerokiej publiczności. Prowadząca koncert Agata Stojewska podziękowała za wspólnie spędzony czas i zaprosiła na kolejne wydarzenia artystyczne, będące owocem współpracy Szkoły z Muzeum Tatrzańskim. Warto zauważyć, iż willa Oksza należy do miejsc wyjątkowych i choć kameralne wnętrze wypełnione rzeźbami nie mogło pomieścić nazbyt dużej ilości osób, to jednak wśród słuchaczy przybyłych z Łącka gościli m.in. uczniowie i nauczyciele PSM I stopnia im. M. Karłowicza w Zakopanem, przedstawiciele Działu Sztuki Muzeum Tatrzańskiego oraz spragnieni ducha turyści, dla których poranek z pewnością był niecodzienny…

Agata Stojewska