Uroczyste pasowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku

pasownie 2019 20. 001

pasownie 2019 20. 002

pasownie 2019 20. 003

pasownie 2019 20. 004

Pasowanie klas pierwszych

W piątek 25 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 16.00 na halę widowiskowo-sportową przybyli zaproszeni goście: Pan dyrektor, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów oraz sami pierwszoklasiści.

W części artystycznej wystąpili nauczyciele: Wioletta Strączek(flet) Klaudia Syjud
( fortepian) i pan dyrektor Stanisław Strączek( klarnet) w utworze – Julesa Demerssemana-Fantazja na tematy z opery Wilhelm Tell Rossiniego, opracowanego na flet, klarnet i fortepian przez dr hab. Stanisława Strączka.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i rytmiczne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan dyrektor Stanisław Strączek W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjnie koszulki z instrumentem na którym uczą się grać.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już prawdziwymi uczniami i życzymy Wam samych sukcesów i radości jakie daje muzyka.