Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
 

W piątek (29 czerwca 2013 r.) we wszystkich szkołach rozbrzmiał po raz ostatni dzwonek szkolny-rozpoczęły się upragnione i oczekiwane przez wszystkie dzieci i młodzież wakacje. Chociaż w szkole Muzycznej I stopnia w Łącku dzwonka nie słychać za to usłyszeć było można piękny koncert, jakim młodzież zakończyła już szósty rok działalności szkoły. Następna część absolwentów (28 uczniów) opuściła jej mury, było to pożegnanie szczególne-ponieważ po raz pierwszy absolwenci cyklu sześcioletniego (16 uczniów) żegnało się ze szkołą, którą zaczynali we wrześniu 2007 roku, kiedy to szkoła powstała. Zaś 14 uczniów to uczniowie cyklu czteroletniego.( W roku 2011 szkolne mury opuściło 25 absolwentów a w 2012 r.-12 absolwentów) Wielu z nich nie zakończyło swej przygody z muzyką i skierowało swe kroki do Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu.
Obecnie szkoła liczy 139 uczniów. Najwięcej, bo aż 47 uczniów pobiera naukę na skrzypcach, 31 na fortepianie, 21 na flecie, 16 na trąbce, 14 na saksofonie 10 na klarnecie.
W czerwcu odbył się nowy nabór kandydatów do szkoły, przeprowadzony przez komisję badań uzdolnionej, która wyłoni następną grupę uczniów, którzy rozpoczną naukę w szkole od 1 września 2013 r.
Jak już wyżej wspomniano na zakończenie roku do Szkoły Muzycznej w Łącku przybyli władze z Urzędu Gminy Łącko, pedagodzy, rodzice, aby posłuchać pięknego koncertu, w wykonaniu uczniów. Przed gośćmi wystąpili Łukasz Kozyra z klasy saksofonu pana Tomasza Skiby, Anna Madziar flecistka- tegoroczna absolwentka- uczennica Wioletty Strączek, Krystian Kolasa absolwent klasy trąbki pana Piotra Biela, Aneta Baziak absolwentka klasy saksofonu pana Arkadiusza Barana oraz Amelia Basta uczennica skrzypiec Krzysztofa Michalika. Wręczono nagrody i świadectwa z wyróżnieniem dla szczególnie uzdolnionej młodzieży. Wójt Gminy Łącko inż. Mgr Janusz Klag w osobie pana Stanisława Piksy wręczył Nagrodę Wójta dla Łukasza Kozyry naszego saksofonisty, który w tym roku szkolnym zdobył najwyższe lokaty na konkursach i przesłuchaniach nie tylko na szczeblu gminnym czy powiatowym, ale także na najwyższym ogólnopolskim. Bez słów uznania nie został także nauczyciel Łukasza- pan Tomasz Skiba nauczyciel saksofonu, który przygotowywał ucznia. Rada Rodziców ufundowała wspaniałe nagrody w postaci książek i płyt dla uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem oraz dla tych, którzy reprezentowali szkołę na konkursach i przesłuchaniach. Na zakończenie absolwenci wraz z nauczycielami stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji, miłego odpoczynku- niech wracają do nas z nowymi siłami na następny rok szkolny a tym, którzy rozpoczną naukę w szkole Muzycznej II stopnia samych sukcesów w dalszej pracy!!!