Pasowanie na uczniów klas I
 

W dniu 25 listopada 2013 r. w Sali Remizy OSP w Łącku o godz.17.00 odbyło się uroczyste ślubowanie  uczniów klas I Szkoły Muzycznej
I stopnia w Łącku, na które przybyli pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Wszystkich gości przywitali uczniowie klasy II dziecięcej piosenką pt:
"Witaj szkoło” do której muzykę napisała Iwona Skibińska- Czechowicz. W dalszej części wystąpili uczniowie pana Piotra Biela-Paweł Mąka, Mikołaj Stępka i Bartłomiej Chrobak. W ich wykonaniu usłyszeliśmy: Fanfara, Gry Muzyczne -Spiel Musik- cz. I i II Alfreda Bockmanna oraz ANDANTE -J.HAYDN.Mateusz Więcławek z klasy IV saksofonu pana Tomasza Skiby zagrał utwory współczesne: Saxphonissimo -Andre Jean Dervaux oraz Neapolitańska Tarantella- Alfreda Zambarano. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie uczniów oraz pasowanie kluczem wiolinowym przez pana dyrektora Stanisława Strączka.Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom i tradycyjnie koszulkę z napisem Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku z instrumentem na którym się uczy grać. Na zakończenie uroczystości wystąpiła grupa rytmiczna przygotowana przez panią Klaudię Strączek -Występ taneczny klasy III- do muzyki Caydermana-„Dla Adelajdy”.Od tego dnia uczniowie są już prawdziwymi uczniami Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku. Życzymy im samych sukcesów w nauce i radości jaką daje muzyka.