Wycieczka do Zakopanego 12 lutego 2015 r.


W dniu 12 lutego 2015 r., została zorganizowana wycieczka do Zakopanego.


Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku, wyjechali wraz z nauczycielami nie tylko po to, aby poznawać perełki kultury Podhala, ale także wysłuchać koncertu nauczycieli szkoły, jaki miał miejsce w Galerii Władysława Hasiora.


Pobyt w Zakopanem rozpoczął się zwiedzaniem Galerii zakopiańskiego artysty, która jest filią Muzeum Tatrzańskiego im. Dra. Tytusa Chałubińskiego. Tam też, odbyła się lekcja muzealna, w której czynnie uczestniczyli nasi uczniowie. Spotkanie na temat – Czym jest dzieło sztuki…? poprowadził historyk – mgr Maciej Buńda.


Po zajęciach, młodzież - pełna wrażeń wyniesionych z przestrzeni Władysława Hasiora - udała się w stronę ulicy Kościeliskiej, gdzie zwiedziła Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba – pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. Następnie, spacerując najstarszą ulicą Zakopanego w kierunku Krupówek, zwiedziliśmy Cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Poznając jedną z najstarszych polskich nekropolii, dzieci miały za zadanie odnaleźć przynajmniej 10 nazwisk sławnych Polaków pochowanych w tym miejscu, a znanych im choćby z lekcji języka polskiego czy historii.


Wrażenia z odkrywania kultury Podhala wymienialiśmy podczas czasu wolnego spędzonego wspólnie na Krupówkach, po czym ponownie udaliśmy się do Galerii Władysława Hasiora.


Tam, o godz. 17.00 odbył się uroczysty koncert Ludzka zdolność fantazjowania w wykonaniu nauczycieli szkoły. Impreza artystyczna wpisała się w obchody jubileuszu 30-lecia Galerii, a że rzecz działa się w tłusty czwartek, dyrekcja Muzeum Tatrzańskiego po koncercie - wszystkich gości zaprosiła na pączki :-)


Po godz. 19-tej wyjechaliśmy do Łącka. Wspólnie spędzony czas, zdobyta wiedza i towarzyszące temu pozytywne emocje – z pewnością zadziałają motywująco do nauki i długo wspominane będą przez uczestników wycieczki.


Agata Stojewska